Mgr. Lucie Záškodná

Jmenuji se Lucie Záškodná, jsem profesionální masérka, shiatsu praktička, průvodkyně osobním rozvojem a nadšená studentka života. Lucie znamená ta, která září. Cesta, kterou jsem ušla, abych své jméno naplnila, byla dlouhá a často bolestná – a ještě neskončila. Zjistila jsem, že cesta k sobě a vnitřní moudrosti nevede přes myšlení, ale vnímání emocí a prožitků těla.

Od r. 2010 studuji terapie zaměřené na práci s tělem. Shiatsu mi ukázalo léčivou sílu doteku a naučilo mě vnímat energie a emoce v těle. Reflexní masáž chodidel mě přivedla k chůzi naboso, k většímu uzemnění a uvědomění, že k radostnému životu potřebuji být v kontaktu s přírodou a dávat prostor své tvořivosti. Kurzy zaměřené na meditaci a hlubinnou imaginaci mi pomáhají zbavovat se strachu a hluboce zakořeněné potřeby mít věci pod kontrolou.

Jsem vdaná, mám dvě děti a dvě kočky. Svůj život žiji zčásti v Praze, kde se věnuji své práci a dalšímu vzdělávání, a zčásti v Poohří, kde neodborně a vášnivě zahradničím, relaxuji a připravuji další projekty. 

Mgr. Lucie Záškodná

Jak přistupuji ke klientům?

S klienty pracuji již několik let. Přicházejí za mnou s celou řadou problémů, od chronických bolestí přes vyčerpání a stres až k nespokojenosti se sebou či v životě. Při úvodním rozhovoru se můžeme podívat na daný problém z různých úhlů, podle toho s čím klient nejvíce souzní – povídat si o něm, vydat se na krátkou cestu do těla a prozkoumat s tím spojené emoce nebo se spojit se záměrem a vydat se cestou masáže a léčivých doteků.

Nejsem jasnovidec ani všeználek a nenabízím klientům hotová řešení. Nejsem tudíž vhodný terapeut pro ty, kteří si přijdou postěžovat na dlouhotrvající bolesti, a pak čekají, že jim od nich pomůžu – nejlépe během dvaceti minut. Co mohu nabídnout, je osobní zralost, vnitřní stabilita, autenticita, otevřenost a empatie. Díky tomu, že jsem si sama prošla hlubokým procesem proměny a léčení svých zranění, dokážu vnímat, jak se klient cítí, a podpořit ho v přijetí emocí a všech svých částí osobnosti. Vhodnými otázkami ho můžu navést tak, aby si sám mohl najít odpovědi a rozhodnout se, jakým směrem se chce v životě ubírat.


Formální vzdělání a kvalifikace

Co o mně napsala média

Refexní terapie vychází z přesvědčení, že se celé naše tělo i duše odráží na chodidlech. Z nich lze vyvodit detaily o zdravotním stavu. Stlačováním a masáží konkrétních bodů pak lze mnohé choroby léčit. ENIGMA se vydává za jednou z odbornic, abychom si tuto metodu vyzkoušeli na vlastní kůži. Jak terapie funguje? A funguje vůbec?

Pro odpovědi si ENIGMA zajela za pražskou terapeutkou a profesionální masérkou Lucií Záškodnou, která se terapiím zaměřeným na práci s tělem věnuje od roku 2010. I ta líčí refexní terapii jako metodu, která pomáhá klientům se širokou škálou obtíží. „Uvolňuje zatuhlé svaly a odstraňuje pocit těžkých nohou, zmírňuje či odstraňuje bolesti pohybového aparátu, podporuje látkovou výměnu a krevní oběh, zlepšuje činnost vnitřních orgánů, podporuje rekonvalescenci a pomáhá odstraňovat únavu, odstraňuje napětí a zmírňuje problémy nervového původu a celkově harmonizuje organizmus,” uvádí.

Celý článek zde.

 

Jak o mně mluví klienti

U Lucie jsem zažila krásnou relaxaci a uvolnění při masáži pro těhotné…
Energie plula, jak měla, příjemná vůně, hudba, prostředí…
Děkuji

MARIE PSOTNÁ, fotografka (Photo by MerryJem) a průvodce kontaktním životem, kontaktovka.cz

Lucie je úžasná.
Masáže mi moc pomáhají na bolest zad i hlavy.
Vždy se po nich cítím uvolněná a psychicky odpočatá.

Julie Dušková, učitelka

Vyzkoušela jsem již spoustu masáží, ale od doby, co znám paní Lucii, už chodím pouze k ní a nejraději na shiatsu. Techniku masáží se může naučit téměř každý, ale přidaná hodnota paní Lucie spočívá v její osobnosti a energii, a to musí mít člověk v sobě. V krásném prostředí její masérny se cítím v nejlepších rukách, v klidu a v bezpečí a masáž prospívá nejen tělu, ale i duši. Děkuji.

Markéta Bílá, likvidátorka škod v pojišťovně

Asi 3 měsíce mě trápila bolest kyčle. Byla jsem přesvědčena, že bolest je způsobena mým vnitřním napětím, a hledala jsem proto někoho, kdo pracuje s tělem i psychikou. Známý mi doporučil Lucii. Podstoupila jsem masáž shiatsu a dosáhla přesně toho, co jsem očekávala – bolest postupně odezněla. Po odchodu ze SVĚTLUcie, jsem si uvědomila, jak málo se o své tělo starám.

Jana Klemešová, OSVČ