Aroma masáž

„Není léku nad voňavé pohlazení“

Aromaterapeutická masáž je velmi jemná relaxační masáž celého těla spojená s léčivými účinky éterických olejů. Používám při ní delší a jemnější tahy než u klasické nebo sportovní masáže. Je to takové voňavé hlazení, díky kterému se masírovaný cítí přijímaný takový, jaký je, a může zažívat pocity něhy, vnitřního naplnění a radosti. Jak se postupně uvolňuje, začíná lépe vnímat sám sebe a zvyšuje se jeho schopnost tělesné regenerace a psychické odolnosti.

Důležitým prvkem masáže jsou éterické oleje. Jsou to čistě přírodní látky získané z různých rostlin a mají nejrůznější účinky. Vhodný esenciální olej pro konkrétního člověka proto vždy připravuji na míru. Díky tomu respektuji základní danosti – konstituční typ klienta nebo aktuální roční období – a současně mohu zahrnout aktuální situaci – třeba právě probíhající rýmu nebo potřebu se zahřát.

Jak éterické oleje fungují?

Jak tedy éterické oleje v těle fungují? Při aroma masáži se do těla dostávají dvojím způsobem, jednak přes kůži pronikají do krevního oběhu, jednak jsou vdechovány, neboť jsou to látky vysoce těkavé. Vůně, kterou cítíme, jsou aromatické molekuly, které pronikají přímo do mozku, kde ovlivňují uvolňování hormonů a neurotransmiterů, harmonizují vnitřní orgány a posilují imunitní systém.

Propojením masáže s účinky éterických olejů vznikl jeden z nejpřirozenějších a nejpříjemnějších způsobů léčení těla i duše. Jelikož si mozek pamatuje vůni, kterou ucítíte při masáži, bude každé další ošetření znamenat hlubší prožitek a odpočinek. „Aromka“ je nádhernou voňavou symfonií rozehrávající každou buňku lidského těla. Je hlubokým zážitkem nejen pro masírovaného, ale i ošetřujícího, který se tak stává prostředníkem při navracení zdraví a harmonie u svých klientů.

Víte, že éterické oleje jsou látky tak koncentrované, že jedna lahvička obsahuje účinné látky z několika set až tisíce kilogramů rostlin?

Účinky aroma masáže:

Účinky aroma masáže:

Kontraindikace

Lokální:

  • V místě poranění, zlomenin, rozsáhlejšího zhmoždění, popálenin, kožních infekcí atd.

Celkové:

  • Horečnatá, infekční nebo akutní zánětlivá onemocnění
  • Neléčený vysoký krevní tlak
  • Nádorová onemocnění – probíhající léčení
  • Opilost, stavy pod vlivem psychotropních drog

V roce 2021 se nevěnuji klientům z důvodů osobních, rodinných i tvůrčích. Děkuju za pochopení.