Reflexní terapie

Reflexní terapie, masáž chodidel, footmassage, reflexologie – to vše jsou běžně užívané názvy pro jednu z nejstarších léčebných metod. Proč masáž chodidel? Zkrátka proto, že naše chodidla to moc potřebují.

Reflexní terapie, masáž chodidel, footmassage, reflexologie – to vše jsou běžně užívané názvy pro jednu z nejstarších léčebných metod. Proč masáž chodidel? Zkrátka proto, že naše chodidla to moc potřebují.

Co lidstvo chodí po zemi, masíruje si chodidla o kamínky, kořeny, trsy trávy. Posledních sto let už chodidlům toto blaho moc nedopřáváme, maximálně ten týden na pláži u moře, ale to je málo. Místo toho je zavíráme do bot, kde se potí a nemohou se ani nadechnout, často se dokonce snažíme vtěsnat svou nohu do koupené boty (místo abychom koupili dobrou botu pro své nohy). Zkrátka a dobře, chodidla se v dnešní době s námi nemají moc dobře. A také nám to dávají najevo. Jak? Způsobů je mnoho. Ztuhlost chodidel, haluxy, patní ostruhy, bolesti pohybového aparátu, zejména kolen a zad. A masáží jim to můžeme aspoň trochu vynahradit.

Průběh ošetření

Při masáži je pro mě nejdůležitější klientovo pohodlí. Proto je dobré, aby měl na sobě volný oděv. Může se uvelebit na masážním lehátku nebo futonu, který je měkčí. Nabízím různé polštářky na vypodložení a deku na přikrytí. Masáž chodidel se provádí na bosém chodidle bez oleje a sestává z mnoha masážních technik, které jsem se naučila v průběhu několika let na odborných kurzech. Jejich smyslem je na začátku uvolnit a prokrvit chodidlo, protáhnout všechny ty ztuhlé svalíky kolem kloubů, prstů, meziprstí, nártu i kotníku. Když je noha pěkně prohřátá a prokrvená, zaměřuji se na místa, která potřebují ošetření. Jsou to tzv. reflexní plošky, tedy místa, která jsou přímo propojena s vnitřními orgány, které aktivují. Tyto plošky ošetřuji většinou tlakem, někdy jen hlazením či protahováním. Ošetření není bolestivé. Účelem mé práce je, aby se klient postupně uvolnil na rovině fyzické i psychické a cítil se u mě v bezpečí. V tomto stavu se snižuje frekvence mozkových vln, posiluje se imunita, neutralizují se stresové hormony a v těle se nastartuje samoléčebný proces, který pokračuje ještě několik dní.

Kde reflexní terapie pomáhá:

Kde reflexní terapie pomáhá:

Kontraindikace

  • plísňové či virové onemocnění plosky nohy
  • bradavice, kuří oka, otevřené nebo hnisavé rány
  • neléčený vysoký krevní tlak
  • po transplantaci orgánu
  • první trimestr těhotenství
  • horečnaté, infekční či zánětlivé onemocnění

V roce 2021 se nevěnuji klientům z důvodů osobních, rodinných i tvůrčích.

Děkuju za pochopení.