Obrazy a mandaly

Splnila jsem si jeden ze svých snů a poprvé ukázala světu obrazy a mandaly, které vznikaly během posledních 15 let. Možná se divíte, proč vystavuji obrazy na stránkách věnovaných masážím a péči o tělo. Ráda vysvětlím: malování a masírování má totiž mnoho společného. Obojí je řemeslná práce rukama a obojí se děje ve stavu meditace v tom smyslu, že vědomě „vypínám“ myšlení a celým svým tělem i duší se ladím na činnost, kterou právě dělám. A je jedno, jestli vnímám energii klienta během shiatsu nebo barvy a tvary, které se mi zhmotňují na plátně před očima. Jsou to činnosti, při kterých pro mě přestává existovat čas i celý svět. Chvíle, kdy čerpám energii universa a jsem ve spojení se svou esencí. A pro takové chvíle mě baví žít.

Mým přáním je, abyste se u obrazů na chvilku zastavili a dovolili si naladit se na jejich energii. Nebo aby vás inspirovaly k vlastní tvorbě.

Pokud vás některý obraz zaujal natolik, že byste ho chtěli vlastnit nebo si ho na chvíli půjčit k ozdobení svého domova či pracovního prostoru, kontaktujte mě – uděláte mi radost a budeme se moci domluvit na podmínkách. Pokud se vám líbí má tvorba, ale nenašli jste obraz ve vysněných barvách či velikosti, můžeme se domluvit, abych vám právě takový namalovala.

Obrazy z let 2002 – 2013

V roce 2002 jsem z náhlého vnitřního popudu absolvovala svůj první kurz olejomalby a pomalu začala objevovat její kvality a možnosti. Pomalu proto, že jsem se v té době stala maminkou a málokdy jsem si v celodenním shonu našla čas na sebevyjádření. Učila jsem se malováním podle fotografií či obrazů mistrů, hodně ke mně promlouval Jan Zrzavý. Poslední obraz tohoto období nazvaný „Ledové skály“ je originál.

V tuto chvíli si můžete zakoupit:  Večer v zimní krajině, 2004, 50×30;  Žirafa, 2003, 40×25

Mandaly a obrazy od roku 2014

V roce 2014 došlo v mém životě k několika důležitým změnám: začala jsem malovat mandaly a otevřela jsem masážní studio SVĚTLUcie, kde nabízím shiatsu, aroma masáže, reflexní terapii a další služby. Toto období nastartovala mandala s názvem Světlucie, která mi přišla v meditaci a stala se hlavním prvkem mého studia. Základní barvou mandaly je fialová, barva duchovního rozvoje a 7. čakry. Zářivě žlutý střed a další žluté prvky představují světlo, radost a živost. Růžová linie, která se vine kolem středového motivu je v barvě srdeční čakry, a je pro mě důležitou připomínkou, že láska je základem pro léčení duše i těla.

V tuto chvíli si můžete zakoupit: Mandala motýlí, 2014, 50×50; Tryskající energie, 2015, 40×30; Velká vlna, 2016, 30×30; Kořeny, 2014, 40×40.